پست الکترونیکی :   رمز عبور :   ثبت نام رمز عبور جدید
جستجوی پیشرفته

فداحسین مالکی در این نشست از راه‌اندازی حوزه مبارزه با قاچاق ارز در این ستاد خبر داد و با انتقاد از برخی اظهارنظرها در حوزه ارز و قاچاق تاکید کرد که این گونه اظهارنظرها که مصلحت در آن رعایت نمی‌شود، می‌تواند آسیب‌زا باشد.

 

وی بر جایگاه فراقوه‌ای این ستاد تاکید کرد و افزود: برای ساماندهی وضعیت ارز، حوزه ارزی در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ایجاد می‌شود تا دراین زمینه پیگیری‌ها بیشتر شود.

 

او با بیان این‌که گمرک‌های کشور می‌توانند تاثیر مثبتی بر نظم و امنیت اقتصادی کشور داشته باشند، اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص کشور و همچنین موضوع تحریم‌ها بیانگر آن است که باید همگی برای تحکیم و ثبات اقتصادی کشور تلاش کنیم.

 

مالکی تصریح کرد: تجربه 30 ساله انقلاب نشان داده که می‌توانیم از پس همه مشکلات و تحریم‌ها بر بیاییم. انقلاب اسلامی محلی برای رشد و پرورش مدیران بحران شده و کشورمان به پرورش چنین مدیرانی شهره است.

 

رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: باید مشکلات اقتصادی کشور و همچنین موضوع قاچاق کالا را آسیب‌شناسی کنیم. متاسفانه برخی آقایان در اظهارنظرها مصلحت را رعایت نمی‌کنند و این روند به گونه‌ای است که حتی صدای مجلس هم درآمده است.

 

وی افزود: ‌ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز یک جایگاه فراقوه‌ای دارد و به دنبال مبارزه اثربخش و موثر با قاچاق کالاست و در این زمینه همواره تلاش می‌کند تا مشکلات سازمان‌های عضو را برطرف کند.

 

او خاطرنشان کرد: باید کیفیت و کمیت کالاهای ایرانی را به حدی ارتقا داد تا این کالاها توسط خانواده‌های ایرانی خریداری شوند؛ آن گاه معضل قاچاق کالا نیز قابل حل خواهد بود.

 

یگان حفاظت از گمرک تشکیل می‌شود

 

در این نشست همچنین عباس معمارنژاد - رییس کل گمرک، از تشکیل یگان حفاظت از گمرک خبر داد.

 

وی اعلام کرد که بسته سیاستی مبارزه با قاچاق کالا و تخلفات گمرکی تهیه و اجرایی شده است.

 

او با اشاره به همکاری‌های نزدیک میان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و گمرک گفت: طبق قانون جدید گمرک، یگان حفاظت از گمرک تشکیل می‌شود.

 

وی اظهار داشت: بسته سیاستی مبارزه با قاچاق کالا و تخلفات گمرکی را تهیه و اجرا کرده‌ایم. طی دو سال گذشته در موضوعات کاری همکاری خوبی را با ستاد مبارزه با قاچاق کالا داشته‌ایم.

 

معمارنژاد تصریح کرد: نتیجه همکاری و هماهنگی میان ستاد و گمرک مصوبات شهریور سال 1390 هیات دولت بود که به عنوان منشور و فصل الخطاب گمرک برای مبارزه با قاچاق کالاست.

 

رییس کل گمرک ایران ادامه داد: سامانه هوشمند ورود و خروج کالا در گمرک‌ها با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تهیه شده و در شش گمرک کشور در حال اجراست و در 10 گمرک دیگر نیز در حال عملیاتی شدن است.

 

وی افزود: سامانه ترانزیت کالا هم توسط گمرک ایران طراحی و تهیه شده و می‌تواند به صورت آنلاین ردیف‌های ترانزیتی را بررسی کند. ترانزیت یکی از مسیرهای قاچاق کالاست.

 

معمارنژاد گفت:‌ برای مبارزه با قاچاق کالا به یک سیاست‌گذاری نیاز داریم. برخی سیاست‌های نامناسب و غلط نیز بر پدیده قاچاق تاثیرگذار است، ولی برخی سخت‌گیری‌های بی مورد نیز دراین زمینه موثر هستند.

 

رییس کل گمرک ایران اظهار داشت: با اعمال قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز بخشی از وظایف گمرک کاهش یافته و گمرک در همه پرونده‌های قاچاق شاکی نخواهد بود.

 

به گفته وی در سال گذشته از 30 هزار پرونده قاچاق تشکیل شده، ارز 46 درصد از آنها زیر یک میلیون تومان بود.

محصولات پر فروش
محصولات پر بازدید
دریافت خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار این فروشگاه ایمیلتان را ثبت کنید  
 
آمار سایت